Zlatý život

Pozývame Vás na výstavu veselých obrazov plných farieb, hravosti a fantázie od renomovanej výtvarníčky a ilustrátorky Jany Šlosárovej. Výstava v knižnici potrvá od 19. marca do 21. apríla 2018 a prezrieť si ju môžete v čase otváracích hodín knižnice.

Ilustrátorka Jana Šlosárova je rodená Košičanka. Vyštudovala Strednú umelecko-priemyselnú školu a väčšinu svojho profesijného života pracovala v reklamných agentúrach. Svojmu koníčku z detstva zostala verná až doteraz.

Jej ilustrácie sú použité v deviatich knihách pre dospelých čitateľov a tiež pre deti. Mala možnosť ilustrovať aj knihu poviedok z východoslovenských obcí. Dlho ilustrovala rôzne kalendáre, novoročné pozdravy, pohľadnice i maľovanky. Nástenné kalendáre s jej obrázkami boli aj ocenené. Navrhla a zhotovila divadelné bábky pre Naivnú bábkovú scénu k hrám Budulínček, Červená čiapočka, Princezná na hrášku a Orechové kráľovstvo.

Jej diela sú zaujímavé jedinečným rukopisom, precíznou technikou a kompozíciou. V rámci podpory umenia na východnom Slovensku, ako hlavná organizátorka zrealizovala dvanásť maliarskych plenérov. Stála za vznikom úspešnej Galérie v košických železiarňach.

Doposiaľ mala 5 samostatných výstav a podieľala sa na niekoľkých spoločných. Jej diela sú v súkromných zbierkach doma i v zahraničí.

Šlosarova výstava pozvanka naš web

Fotogaléria:

« Späť