Slovensko – krajina plná tajomstiev

Ďalšiu dobrodružno-náučnú knihu zo série „Slovensko – krajina plná tajomstiev“ s podtitulom „Vodné dobrodružstvá“ predstaví našim detským čitateľom šéfredaktorka vydavateľstva Class Košice Lenka ŠINGOVSKÁ

22. januára 2017 (pondelok) o 9:00 hod. a 10:30 hod.

Na besede so šéfredaktorkou a vydavateľkou spomínanej publikácie „Slovensko – krajina plná tajomstiev“ sa znova dozviete niečo viac a niečo nové o našom krásnom Slovensku a to cez jeho prírodné bohatstvo – vodu. Slovensko má svetové prvenstvo v zásobách pitnej vody. A práve cieľom tejto novo vydanej publikácie s podtitulom Vodné dobrodružstvá je hravým spôsobom naučiť jej čitateľov vnímať vodu inak. Prostredníctvom dobrodružných príbehov malého Miška, ktorý spolu so svojím otcom – lodným kapitánom navštívi vybrané lokality Slovenska, sa čitateľ oboznámi s rôznymi formami a spôsobmi využitia vody. Text je štylizovaný tak, aby motivoval k uvedomeniu si hodnoty vody a k zamysleniu, ako sa o toto prírodné dedičstvo treba starať, aby sa zachovalo aj pre nasledujúce generácie. Kniha je obohatená o ilustrácie s výpravno-náučným charakterom a je určená deťom približne vo veku 8 – 10 rokov, ale jej celkové spracovanie textov určite bude vyhovovať aj čitateľom v staršom veku. Texty v knihe sú koncipované dvojjazyčne (slovensky a anglicky), vhodne sa prelínajú a zabezpečujú čitateľovi jeho dobrú orientáciu a budovanie kvalitnej slovnej zásoby v oboch jazykoch.

Na besede predstavíme ďalšiu dobrodružno-náučnú knihu zo série „Slovensko – krajina plná tajomstiev“, ktorá predstavuje Slovensko cez jeho prírodné bohatstvo – vodu. Slovensko má svetové prvenstvo v zásobách pitnej vody. Cieľom publikácie s podtitulom „Vodné dobrodružstvá“ je hravým spôsobom naučiť čitateľov vnímať vodu inak. Prostredníctvom dobrodružných príbehov malého Miška, ktorý spolu so svojím otcom – lodným kapitánom navštívi vybrané lokality Slovenska, sa čitateľ oboznámi s rôznymi formami a spôsobmi využitia vody. Text je koncipovaný tak, aby motivoval k uvedomeniu si hodnoty vody a k zamysleniu, ako sa o toto prírodné dedičstvo treba starať, aby sa zachovalo aj pre nasledujúce generácie. Kniha je obohatená o ilustrácie s výpravno-náučným charakterom.

besedapozvanka_upravená na naš web

Fotogaléria:

« Späť