RAMIVANA – cesta zvukom

RAMIVANA – cesta zvukom

pozývame Vás na vzdelávací, interaktívny a muzikoterapeutický koncert

Ramivana – cesta zvukom,

4. júna 2019 o 11:00 h a 13:30 h.

Na tomto harmonickom koncerte sa budeme mať možnosť stretnúť s účinkujúcimi manželmi Ramim a Ivanou, od ktorých mien je utvorený aj názov RAMIVANA.

Rami pochádza z Anglicka, je spevák alikvótnych a hrdelných spevov a multi-inštrumentalista. Veľa cestuje, pritom vystupuje a vyučuje alikvótne spievanie. Hrá na rôzne zvláštne harmonické hudobné nástroje a spieva už približne od roku 1995. Vystupuje na festivaloch, výstavách, v rádiách a na koncertoch.

Ivana je Slovenka, ktorá odišla žiť do Anglicka, kde spoznala Ramiho a vďaka nemu sa začala učiť hrať na didgeridoo, na indiánske flauty a ďalšie hudobné nástroje a aj spievať alikvótne spevy.

Relaxačná cesta zvukom bude plná bohatých tónov Khoomei mongolských hrdelných spevov a harmonických hudobných nástrojov z celého sveta – austrálske didgeridoo, indiánske flauty, drumble z rôznych krajín, tibetské spievajúce misky, symfonické gongy, zvonkohry. Tieto nádherné vibrácie budú putovať okolo vášho tela, čo vám dovolí sa uvoľniť a hlboko vnímať a vychutnávať si prekrásne zvuky.

Rami a Ivana Vás zároveň oboznámia so spomínanými netradičnými hudobnými nástrojmi z celého sveta a v krátkosti vysvetlia odkiaľ tieto nástroje pochádzajú, ktoré kultúry na ne hrajú, ako sa na ne hrá a ďalšie zaujímavosti. Niektoré nástroje si budete môcť aj vyskúšať a zapojiť sa do hudobného procesu.

Na toto výnimočné stretnutie, či nádherný muzikoterapeutický koncert, Vás srdečne pozývame spolu s našimi hosťami a tešíme sa na Vás u nás v knižnici.

Podujatie v rámci projektu Knižnica pozýva – PRÍĎ! POZRI! ZOSTAŇ! z 1. série Čím viac čítaš, tým viac vieš z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Ramivana pozvanka

« Späť