Poskladaj si abecedu

V spolupráci so základnými školami v meste pripravila naša knižnica podujatie pre všetkých prváčikov a to pasovačku za čitateľov knižnice. Cieľom tejto aktivity je netradičnou hravou formou priblížiť knižnicu a sprístupniť svet kníh deťom, ktoré sa práve učia a začínajú čítať.

Celej tejto paráde „pasovania“ predchádza splnenie niekoľkých úloh v podobe písmenkovej šarády s abecedou, záhad čítania rozprávok, kúziel s číslami či tajničkových hádaniek. Po zvládnutí všetkých úloh prváčikov čaká slávnostný ceremoniál so sľubom prvákov a pasovaním za ozajstných čitateľov knižnice. Deti sľubujú, že budú knižky čítať a nenechajú ich na poličkách odpočívať a zároveň, že sa k nim budú slušne správať, nebudú ich ničiť, trhať a načas ich vrátia. Kráľ Šlabikár a kráľovná Abeceda zase majú za úlohu všetky deti, ktoré splnili podmienky sľubu, mečom pasovať za rytierov čitateľov a čítania.

Na slávnostný zápis a pasovanie za čitateľov našej knižnice srdečne pozývame všetkých prvákov od pondelka 21. mája do štvrtka 24. mája 2018 v dopoludňajších hodinách.

pasovačka pozvanka

Fotogaléria:

« Späť