Noc s Andersenom

Noc s Andersenom je aktivita knižníc na podporu detského čítania, pri ktorom deti nocujú v knižnici pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena.
Prvá Andersenova noc prebehla v roku 2000 v knižnici v Uherskom Hradišti v Čechách. Od roku 2001 sa usporadúvalo toto podujatie po celej Českej republike a v ďalších rokoch sa noc rozšírila aj za hranice Českej republiky a to do Poľska, Rakúska, Slovinska, Nemecka a prenikla aj na Slovensko, a tak sa stala veľkolepým medzinárodným podujatím.
Andersenova noc každým rokom mohutnela, počet detí, ktoré chceli v knižniciach nocovať sa zvyšoval. Minulý rok len v slovenských knižniciach už nocovalo 10 400 detí. Podujatie sa koná vo všetkých regiónoch Slovenska a to vo verejných, školských aj iných knižniciach.
Počas noci s Andersenom strávia deti nezabudnuteľnú noc v knižnici, pretože každá slovenská knižnica pripravuje pre deti originálny program, ktorý je zábavný, veselý, dobrodružný, trochu aj strašidelný a zároveň nebojácny.
Svoju dlhoročnú tradíciu má Noc s Andersenom aj u nás, v tomto roku to bude už po 12-ty krát. Znova pozývame deti stráviť jednu noc bez rodičov a súrodencov v knižnici, získať nových kamarátov a nové zážitky.
Podujatie sa uskutoční 23. marca 2018 od 18:00 hod. a potrvá do 24.marca 2018 do 8:00 hod.
Podmienkou je vyplniť priloženú prihlášku a doniesť ju k nám do knižnice. Všetko ostatné sa dozviete na tel.: 056 672 42 22, alebo email.: majcherova@kniznicatv.sk

Tešíme sa na Vás, milé deti!

Noc s Andersenom náš web

Fotogaléria:

« Späť