Mapujeme bohaté dejiny železničnej dopravy

24. augusta 2020 o 9:00 h

Beseda s Lenkou Šingovskou, šéfredaktorkou vydavateľstva Class, o jej novej knihe s podtitulom „Život na koľajniciach“, ktorá je už piatym dielom knižnej série z cyklu Slovensko – krajina plná tajomstiev. Táto nová kniha mapuje kultúrne, historické a prírodné bohatstvo Slovenska a osobitným spôsobom propaguje najekologickejšiu dopravu v dvojjazyčných náučno-dobrodružných knižných príbehoch pre deti a mládež.

Kniha sa snaží detskému čitateľovi priblížiť zábavnou formou svet železnice súbežne s poznávaním jednotlivých regiónov Slovenska. V jednotlivých príbehoch (kapitolách) veľmi vhodne spája minulosť a jednotlivé historické udalosti so súčasnosťou a terajším stavom technickej úrovne našich železníc.

 

Z obsahu:

Tretiak Janko je nadšený modelár. Od malička obdivuje železnice a všetko, čo s nimi súvisí. Vlaky mu tak učarovali, že sa mu o nich aj sníva. Modelársky krúžok je jeho srdcovkou. Nadchádzajúca prázdninová prestávka ho preto napĺňa smútkom. Ako prežije leto bez svojich obľúbených modelov vláčikov? Ocko dostal skvelý nápad, ako svojmu synovi pripraviť nezabudnuteľné prázdninové dobrodružstvo…

Ockov brat Peter, ktorý celý život pracoval ako rušňovodič, si len pomaly zvyká na život dôchodcu. Hľadá, čím by naplnil svoje dlhé dni, keďže jeho deti žijú v zahraničí. Vie, že jeho synovec Janko je zručný modelár a že jeho srdcovkou sú železnice. S radosťou preto súhlasí s bratovým návrhom stráviť časť prázdnin s Jankom a predstaviť mu svet naozajstných vlakov. Janka čakajú neopakovateľné a nezabudnuteľné dva týždne v strýkovej domácnosti, počas ktorých sa budú spolu so strýkom venovať ich spoločnej vášni – vlakom.

Zdroj: http://www.class.eu.sk/knihy/Zivot_na_kolajniciach.html

 

Podujatie v rámci projektu „Happening v knižnici“ z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projek

Pozvánka L. Šingovská _projekt Happening

« Späť