Maľujeme vľavo – vpravo

Tvorivý ilustrátorský workshop pre deti s výtvarníčkou Ľubicou Suchalovou Harichovou, v priestoroch knižnice, 10. septembra 2020 o 9:00 h a 10:30 h.

 

Na obidvoch workshopoch výtvarníčka predvedie maľovanie ľavou a pravou rukou súčasne. Pokúsi sa to naučiť aj deti, pretože touto technikou sa stimuluje opačná hemisféra mozgu, čo má blahodarný vplyv na fantáziu detí.

Pri tvorivej práci s vlnou pod rukami výtvarníčky a detí vznikne unikátne dielko – tapiséria, pričom deti pochopia, ako vzniká a čo je to tapiséria a ako darček si domov odnesú svoje vlastné dielo.

Ľuba Suchalová Harichová maľuje od detstva. Venuje sa voľnej tvorbe, detskej ilustrácii a textilným obrazom a objektom. Vedie ateliér Klubu textilných výtvarníkov Arttex.

Arttex je unikátna technika, ktorá spája tradičné spracovanie ovčieho rúna a novej modernej technológie. Základným materiálom je čistá vlna. Dielo vzniká ukladaním farebných chumáčikov vlny na podkladovú látku podľa vlastného návrhu autora.

Podujatie, v rámci projektu „Happening v knižnici“ z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Suchalova_workshop_pozvánka

« Späť