Kapřík Metlík, teší ma

Český spisovateľ Ján OPATŘIL sa vo svojich 29 rokoch môže pochváliť 7 vydanými knihami. Tri z nich sú pre mládež, v ostatných štyroch píše o kapríkovi Metlíkovi a sú venované najmenším čitateľom. Do písania príbehu, ktorý sa odohráva pod vodnou hladinou, sa pustil keď mal 16 rokov. Prvú knihu dokončil po 5 rokoch neustáleho prepisovania príbehu. Ďalšie tri diely už mu išli rýchlejšie. Ján Opatřil je už od detstva vášnivým rybárom narodeným v znamení rýb a tak o hlavnom hrdinovi i jeho príbehu mal v hlave hneď jasno. Meno Metlík vymyslela jeho sestra, čomu sa veľmi potešil. Okrem toho v detstve tiež veľmi rád čítal a písal, a preto niet divu, že zatúžil stať sa spisovateľom. Jeho sen sa nakoniec stal skutočnosťou. Príbehy zo svojich kníh číta deťom v knižniciach, na školách i v kaviarňach. Naďalej píše a jednoducho robí to, čo ho baví a napĺňa. Je veľmi vďačný za podporu svojich čitateľov, pretože oni dávajú zmysel všetkému čo robí.

Pozývame vás na interaktívnu a zábavnú komunikáciu s poslucháčmi, v hlavnej úlohe s Jánom Opatřilom 15. mája 2017 o 9:00 hod. a 10:30 hod. v priestoroch našej knižnice.

Tešíme sa na Vás!

kaprik Metlik OPATŘIL

Fotogaléria:

Podujatie v rámci projektu „Letom literárnym svetom 5“ z 1. série: Knihy ako živí priatelia, z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu

« Späť