Decká z mesta a Vianoce s Malvínkou

Srdečne Vás pozývame na stretnutie s autorkou kníh pre deti aj dospelých

Kristínou Mišovičovou 2. decembra 2019 o 9,30 a 11,00 h do knižnice

Kristína Mišovičová žije spolu so svojou rodinou v Sekuliach. Vyštudovala ekonómiu, pracovala v leasingovej spoločnosti, no nakoniec sa stala spisovateľkou. Vybrala sa cestou – robiť to, čo ju baví. Počas každodenných povinností na materskej dovolenke sa jej zacnelo robiť aj niečo iné ako bežné domáce práce a starostlivosť o deti. Po nociach, keď jej deti a manžel spali, začala písať knihu, ktorú sa neskôr odhodlala poslať do vydavateľstva.

Jej knihu zobrali a podobným spôsobom napísala autorka spolu 5 románov pre ženy Nezabudni milovať (2008), Keď raz pochopíš (2008), Len láska pozná odpoveď (2010), Vráť mi moje sny (2012), Čakanka (2013).

Ďalšia kniha, vydaná v roku 2018, je z oblasti detskej literatúry a má názov Decká z mesta sa (ne)vedia biť. Napriek tomu, že je to jej prvotina, je to knižka veselá i poučná, o malých priateľoch Samkovi a Petríkovi. O chlapcoch rozdielnych, a predsa kamarátoch. Napísať knihu pre deti sa rozhodla preto, že jej syn nerád čítal, rovnako nerád počúval, keď mu niekto čítal. Rozhodla sa preto vymyslieť príbeh, ktorý by ho naozaj upútal a zabavil.

Najnovšia kniha Malvínkine Vianoce je úplne čerstvá, vyšla v týchto dňoch a distribuovať sa bude v decembri 2019. Táto knižka je ako adventný kalendár – plná priateľstva a drobných darčekov v podobe lákavých príbehov o zvieratkách, ľuďoch a vianočných zvykoch.

Podujatie v rámci projektu Knižnica pozýva- PRÍĎ! POZRI! ZOSTAŇ! z 1. série: Čím viac čítaš, tým viac vieš z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Zdroj:

,

https://deckazmesta.sk/kniha/malvinkine-vianoce/

Kristína Mišovičová - pozvánka beseda

« Späť