Bojnickí búbeli

25.októbra 2017 o 10:00 h a 11.45 hod. bojnickí búbeli – škriatkovia Bojnického zámku a kúpeľov pozývajú deti zo širokého trebišovského okolia do Zemplínskej knižnice v Trebišove na besedu so spisovateľkou kníh pre deti a mládež Katarínou MIKOLÁŠOVOU.

Katarína Mikolášová sa do súčasnej slovenskej literatúry zapísala pred desiatimi rokmi ako poetka a autorka detskej literatúry. Počas toho obdobia jej vyšlo niekoľko zbierok poézie a knižiek pre deti, publikovala vo viacerých zborníkoch, periodikách, regionálnej tlači a Slovenskom rozhlase.

Literatúre sa začala venovať pomerne neskoro – prvá zbierka poézie Cez oči k tebe vchádzam jej vyšla v roku 2003 ako štyridsaťročnej. Predchádzalo tomu členstvo v literárnom klube Silans pri Regionálnom kultúrnom stredisku v Žiline a publikovanie tvorby pre deti v časopise Včielka. Rok po debute nasledovala druhá zbierka Snívanie spod kože a vzápätí knižka veršíkov pre deti Veselé básničky pre múdre detičky alebo Knižka pre prváka Miška, ktorú odporúčalo Ministerstvo školstva SR ako doplnkovú literatúru pre žiakov prvých ročníkov ZŠ. Do r. 2010 postupne vyšli knižky Tanec borovice, Frčka Huláková z Vyšných Krkahájov, Oriešok večnej krásy, Odvážny Brusko. Publikovala aj v niekoľkých zborníkoch, verše preložené do poľštiny vyšli v zborníku slovenských a poľských autorov Bez hraníc – Bez granic. Najnovšou rozprávkovou knižkou s vlastivedným zameraním je kniha Bojnickí búbeli, ktorá rozvíja príbeh o rôznych bytostiach pohybujúcich sa v Bojniciach, na Bojnickom zámku a v blízkom okolí. Hlavní hrdinovia sú búbeli Tľapšucha Bubľavá, Kalcid Hustofúz a ďalší.

Viac o tom kto sú to búbeli sa dozviete na besede v trebišovskej knižnici.

Srdečne Vás pozývame!

Zdroj:

bojnickí búbelí pozvanka

Fotogaléria:

Podujatie v rámci projektu „Letom literárnym svetom 5“ z 1. série: Knihy ako živí priatelia, z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu

« Späť