Ako hravo čítať?

alebo LITERATÚRA NA VLASTNEJ KOŽI

Naši malí čitatelia i nečitatelia sa môžu tešiť na aktívnu tvorivú dielňu plnú kreatívnych nápadov a na hravé inscenované čítanie obľúbených Osmijankových rozprávok spisovateľky Kristy Bendovej a zaujímavých príbehov z knižky Útek spisovateľa Mareka Vadasa.

Toto všetko ponúkame v podaní bábkoherca Lukáša Tandaru a Mirky Biznárovej,

v stredu 3. mája 2018 o 9,00 hod. a 11,00 hod.

Z MESTA DO MESTA, ŠIROKÁ JE CESTA A MY PO NEJ PÔJDEME, AJ K VÁM, DETI, DÔJDEME!

Miroslava Biznárová je riaditeľkou neziskovej organizácie Osmijanko v Bratislave, s ktorou, v rámci spolupráce, vzniklo aj toto podujatie.

Lukáš Tandara je jeden z najvýraznejších absolventov Katedry bábkarskej tvorby DF VŠMU uplynulých rokov.

Osmijankove rozprávky vzbudzujú radosť a smiech detí i dospelých už vyše štyridsať rokov. Každá zo 64 rozprávok o zvieratkách, princeznách, zázračných krajinách, detektívoch či vtáčikoch je nestarnúca a stále živá. Osmijanko sa so svojim kamarátom, psíkom Osmidunčom, stal kultovou postavou pre viacero generácií a aj dnešným deťom prinesie rovnaké potešenie, aké pri čítaní zažívali ich rodičia a starí rodičia. Osmijankové rozprávky azda netreba nikomu predstavovať, pretože ich vtip, neprekonateľný humor, nebojácnosť, dobrosrdečnosť a fantázia sú neprekonateľné zásluhou vynikajúcej spisovateľky a veľkej kamarátky detí Kristy Bendovej.

Najnovšia kniha Mareka Vadasa Útek je o putovaní malého chlapca a jeho psa Alana naprieč mestami, krajinami a kontinentmi, na ktorých sa hrdinovia príbehu stretávajú s priateľstvom i odmietaním. Obyvatelia miest sú nositeľmi vlastností, ktoré vedú k predsudkom. Nezaujímajú sa o osudy iných ľudí, majú odmietavý postoj k čomukoľvek cudziemu. Dobrodružný príbeh nazerá do sveta ľudí, pre ktorých je životnou nevyhnutnosťou putovanie cez rozsiahle územia. Vďaka tomu sa pred čitateľom odkrývajú zdanlivo ďaleké, exotické krajiny a ich ľudia, ktorí sú v skutočnosti omnoho bližšie, ako by sme si vedeli predstaviť.

Podujatie v rámci projektu „Letom literárnym svetom 6“ z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Na stretnutie s Vami sa tešíme spolu s našimi hosťami!

Zdroj: https://www.buvik.sk/osmijankove-rozpravky

https://kultura.pravda.sk/kniha/clanok/408467-marek-vadas-utek/

Osmijanko pozvanka

 

Fotogaléria:

« Späť