Skóruj…

Pozývame Vás na besedu s autorom kníh pre deti a mládež Júliusom Belanom,

20. septembra 2018 o 9:30 a 11:00

Július Belan sa narodil v roku 1987 v Bratislave. Vyštudoval obchodnú akadémiu a neskôr študoval aj na Právnickej fakulte. Svoje prvé spisovateľské kroky začal robiť už v útlom detstve, keď si vymýšľal rôzne príbehy, ktoré písal buď na písacom stroji, alebo do zošitov. Ako sám autor hovorí, že na svete je veľa negativizmu a zla, ktoré na deti číha, preto sa rozhodol spríjemniť detský svet a práve svojimi príbehmi a rozprávkami priniesť do života detí niečo pekné, farebné a poučné.

V roku 2013 mu vyšla prvá kniha Kamaráti zo Snehuliakova. O rok na to vyšlo pokračovanie tejto úspešnej rozprávky a v roku 2016 uzreli svetlo sveta diela Prihraj, Carlos! a Kto si trúfne na Peťa? Momentálne má rozpísaných niekoľko nových kníh. Aktívne sa podieľa na tom, aby deti viac čítali a taktiež rozbieha kampaň v boji proti detskej šikane a kampaň za ochranu našej planéty.

Zdroj: https://elist.sk/autori/julius-belan/

Podujatie sa uskutočňuje v rámci projektu „Letom literárnym svetom 6“, ktorý z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia.

Zároveň je toto podujatie súčasťou Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2018.

 

Július Belan - pozvanka

« Späť