Zdravie prilieta na krídlach včely

Dávajú nám včely iba med? Čo je perga? Sú včelie produkty alergény? Čo je apiterapia? Akých zdravotných neduhov nás vedia zbaviť včelie produkty?

Odpovede na tieto, no i mnohé iné otázky súvisiace s vplyvom včelích produktov na ľudské zdravie sa dozviete od jedinej slovenskej apikonzultantky s viac ako 5-ročnou praxou pani Ivety Krajňákovej u nás v knižnici 25. apríla 2018 o 16,00 h.

Na prednášku Vás srdečne pozývame!

Včielky okrem toho, že produkujú chutný med sú aj prírodnými liečiteľkami.

Apiterapia (z lat. api – včela a gr. therapeia – liečba) zahŕňa použitie včiel a produktov ich látkovej výmeny na liečebné účely a zvyšovanie zdravotnej imunity ľudí. Je to veľmi efektívna, cenovo prístupná a prírodná liečba včelími produktami, ktorými sú med, peľ, materská včelia kašička, včelí jed, propolis, včelí vosk, medovina.

I keď na Slovensku, podľa našej platnej legislatívy, sa nedá v tejto súvislosti otvorene hovoriť o „liečbe“, v niektorých krajinách sveta (napr. Rusko, Ukrajina, Rumunsko, Izrael) je apiterapia uznávaným medicínskym odborom. Na účely apiterapie slúžia všetky produkty, ktoré sa dajú nájsť vo včelom úli a to nielen med, ale aj obnôžkový peľ, perga, propolis, materská kašička, trúdie mlieko, včelí jed, telíčka mŕtvych včiel, a tiež extrakt vijačky voštinovej, včelieho parazita. Apiterapia je využiteľná vo všetkých terapeutických odboroch, buď samostatne alebo v kombinácii s inými terapiami. Je to pravdepodobne najstaršia liečebná metóda. Snáď od počiatku existencie ľudstva boli známe účinky včelích produktov a včely boli uctievané, čoho dôkazom sú aj najstaršie archeologické nálezy.

Apiterapia je umenie využívať produkty včiel na zvýšenie energie tela a zlepšenie zdravotného stavu. Vplyv včelích produktov má na zdravie človeka blahodarný vplyv vďaka svojmu hodnotnému zloženiu a obsahu biologicky aktívnych látok. Obsah vitamínov, enzýmov a mikroelementov v mede nemá v živočíšnych produktoch obdobu.

Zdroj: https://www.medaren.sk/blog/47-apiterapia

apiterapia na web pozvanka

Fotogaléria:

« Späť