Zdravie a životný štýl

Projekt Knižnica @ škola aktívnych seniorov, ktorý bol podporený z dotácie Ministerstva kultúry Slovenskej republiky, pokračuje ďalšími podujatiami pre aktívnych seniorov pod názvom Zdravie a životný štýl.

Starnutie je prirodzený, biologický proces. Staroba nie je choroba. Zázračné lieky, prostriedky a elixíry nie sú k dispozícii. Správny, racionálny a pozitívny životný štýl však môže urobiť zázraky. Môže podstatne predĺžiť pocit mladosti a zvýšiť kvalitu života. Dať životu zmysel, radosť a spokojnosť. A to sú nemalé benefity. Priebeh a dynamiku starnutia výrazne ovplyvňuje zdravotný stav a prostredie. Každý senior by si mal uvedomiť, že nikdy nie je neskoro začať žiť zdravým životným štýlom.

Druhý blok podujatí sa uskutoční 18. septembra 2019 o 14,00 h v priestoroch knižnice. Prednášajúci budú aktívni seniori MUDr. Mária Hajduová, Mária Capiková a Mgr. Oľga Michalenková.

MUDr. Mária Hajduová porozpráva o dôležitosti duševného zdravia, o psychických poruchách, liečbe ale aj o prevencii.

Diplomovaná opatrovateľka Mária Capiková má niekoľkoročné skúsenosti s osobami nesamostatnými a nevládnymi, a preto predvedie prítomným praktické ukážky niektorých činností s bezvládnym človekom – od hygieny, pohybových činností, cez prípravu a podávanie stravy, liekov, relax, až po polohovanie a pomoc s vyprázdňovaním.

Mgr. Oľga Michalenková, bývala pedagogička, v súčasnosti precvičovateľka pre dôchodcov, predvedie cviky vhodné pre seniorov k posilneniu celého tela.

Srdečne pozývame všetkých seniorov, ktorí sa chcú dozvedieť novinky týkajúce sa starostlivosti o svoje zdravie.

Tešíme sa na Vás!

« Späť