Odetí do krásy

Pozývame Vás na prezentáciu unikátnej encyklopedicko-zážitkovej publikácie „Odetí do krásy“, ktorá prináša nádherné dedičstvo našich predkov oslavujúce krásu krojov a folklóru.

Autorka tejto knihy, pani Jana Kucbeľová, svojou osobnou účasťou v našej knižnici, predstaví všetkým návštevníkom bohaté kultúrne dedičstvo, krásu a farebnosť slovenských krojov, zabudnuté tajomstvá ich výroby a nosenia prostredníctvom vlastných skúsenosti a zážitkov pri zbieraní jednotlivých krojov.

Obrazová publikácia je plná jedinečných fotografií, ktorých autorom je fotograf Peter Brenkus. Je rozdelená do 19 kapitol podľa regionálnej mapy krojov, ktorá rešpektuje etnografické rozdelenie našej vlasti. Nezahŕňa však úplne všetky regióny a to z dôvodu, že autorka publikácie nemala zatiaľ možnosť získať kroje z niektorých regiónov Slovenska. Vo svojej zberateľskej činnosti pokračuje a veríme, že sa jej podarí doplniť svoju zbierku krojov a nové zaujímavé historické fakty o nich a tak znova sprístupniť vzácnosti nášho národného kultúrneho dedičstva zo všetkých kútov Slovenska.

Prezentácia knihy bude obohatená aj o umeleckú tvorivú dielňu s autorkou, o ľudové piesne v podaní Františky Kišovej s dcérou Aničkou, sólistkou folklórnej skupiny Roňva a tiež o výstavu autentických abovských krojov zberateľa Tomáša Ondruša.

Na prezentáciu knihy, umeleckú dielňu s autorkou a stretnutie s našimi ďalšími hosťami Vás pozývame 25. septembra 2019 o 16:30 h do priestorov knižnice.

Toto podujatie sa uskutočňuje v rámci projektu „Knižnica pozýva – PRÍĎ! POZRI! ZOSTAŇ! z 2. série: Prevratné myšlienky ukryté v knihách“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Odetí do krásy + výstava _POZVANKA

« Späť