Najväčší rozprávkar Hans Christian Andersen

Medzinárodný deň detskej knihy bol vyhlásený v roku 1967 Medzinárodným výborom pre detskú knihu a každoročne sa slávi 2. apríla, v deň narodenia veľkého rozprávkara dánskeho spisovateľa Hansa Christiana Andersena (2. 4. 1805 – 4. 8. 1875).

Cieľom tohto sviatku je podnietiť lásku detí ku knihám, lásku k slovu, čítaniu, materinskému jazyku, literatúre, aby sa kniha stala ich každodennou súčasťou života.

Čarovný svet slávneho rozprávkara Andersena je plný nádherných a poučných príbehov o ľuďoch, vílach, škriatkoch, o láske, obetavosti, statočnosti, ale aj o závisti a pýche, o tom, aké zlé môže byť zlo a aké mocné dobro.

Práve preto sa aj naša knižnica chystá osláviť tento deň čítaním rozprávok deťom a rozprávaním sa o najväčšom a najobľúbenejšom rozprávkarovi sveta, ktorý počas svojho života napísal vyše 150 príbehov a tie boli preložené do viac ako 100 jazykov.

Podujatie sa uskutoční 4. apríla 2023 o 9:00 h. a ste srdečne vítaní!

Veď Andersenove rozprávky majú svoje fantazijné čaro, jednoduchosť, ale hlbokú myšlienku. Nielen príbehy, ale aj ilustrácie našich slovenských ilustrátorov spoločne vytvárajú hotové umelecké dielo, ktoré sa páči nielen deťom, ale aj dospelým.

« Späť