Krsty kníh Emily D. Beňovej

6. decembra (streda) o 16:00 hod. vás pozývame do priestorov našej knižnice na stretnutie so slovenskou autorkou Emily D. Beňovou a zároveň na prezentáciu a krsty jej dvoch čerstvo vydaných kníh Dotyk túžby a Temní anjeli – Posolstvo.

Emily Dalekorejová Beňová je jedna z mála slovenských spisovateľov, ktorá je flexibilná v písaní rôznych žánrov. V rokoch 2012-2014 začala s písaním fantasy upírskych románov a v roku 2015 vsadila na romanticko – vášnivé romány a podľa jej slov sa v budúcnosti chystá písať ešte aj iný žáner.
So svojou rodinou žije v neďalekej dedinke Slanské Nové Mesto. Písaniu sa venuje od svojich 13 rokov.
Začínala skladaním básní, neskôr krátkych poviedok a až vo veku 19 rokov napísala svoj prvý upírsky fantasy román pentalógiu Temní Anjeli – Posolstvo. O rok neskôr sa zrodila druhá časť s pod názvom (Ne)priateľ z minulosti. Trochu neskôr vznikol tretí diel Vzostup zla, po ňom nasledovalo Svetlo v tme a nakoniec záverečná časť Oslobodená. V roku 2012-14 napísala svoju druhú fantasy tetralógiu Dva kroky do pekla, ktorá si hneď na začiatku získala mnohých čitateľov. Tentoraz stavila na anjelov a tajomstvo sveta mŕtvych a opäť preukázala, že písať vie dokonalo. V roku 2015 stavila na erotiku a výsledkom bola kniha V objatí gentlemana vydaná v roku 2016. Ešte v tom istom roku vyšla aj druhá časť V objatí nepriateľa a záverečná časť sa zrodila začiatkom roku 2017. V roku 2017 vyšlo aj nové vydanie tetralógia Temní anjeli – Posolstvo a celkom nová kniha Dotyk túžby.
Ak sa Vám život a tvorba spomínanej autorky zdá byť zaujímavá a chcete ju aj osobne stretnúť, budete vítaní na besede s ňou u nás v knižnici.

Benova pozvanka

Fotogaléria:

« Späť