Kráľovskí agenti

Pozývame Vás na besedu s novinárkou, literárnou publicistkou

a spisovateľkou kníh pre deti Dianou Mašlejovou,

30. novembra 2018 o 11:00 a 12:30 h.

Diana Mašlejová je úspešná mladá slovenská spisovateľka, autorka nielen kníh, ale aj viacerých vzdelávacích projektov určených pre rozvíjanie detskej čitateľskej gramotnosti, literárna publicistka, popularizátorka detskej literatúry a rozprávkarka.

Napísala a vydala dve knihy poviedok pre dospelých s názvom Aj o vetre, ktorá vyšla vo vydavateľstve SOFA a knihu krátkych próz Maják, v ktorej vlastnými očami opisuje život v meste a mesto v živote. Svoje texty publikovala aj vo viacerých slovenských kultúrnych časopisoch.

Pre detského čitateľa napísala rozprávkovú knihu Tajný cirkus a na motívy rozprávky z ďalšej knihy V modrej izbičke jej vyšla aj prvá audiokniha. V roku 2017 vyšla ďalšia kniha s názvom Stratený zajko v Paríži a v roku 2018, zatiaľ poslednou vydanou knihou pre deti boli Kráľovskí agenti.

Autorka sa o svojom vzťahu ku knihám a písaniu vyjadruje takto:

V detstve som milovala svet knižníc a rozprávok a keď som sa naučila písať, hneď som inklinovala k tvorbe rozprávok. Rozprávky mi dávajú veľkú slobodu a tú ako autorka potrebujem – tvorím si vlastný svet s vlastnými pravidlami. Tá prímes tajomna a mystiky, kúziel a ožívajúcich postavičiek ma na tom priťahuje najviac. Pri tvorbe pre dospelých musím byť obozretnejšia a realistickejšia“.

Zdroj: https://www.kosiceonline.sk/spisovatelka-diana-maslejova-nepovazuje-dnesne-deti-ani-za-drze-ani-za-ignorantske

Mašlejová pozvanka

« Späť