Katarína NÁDASKÁ v knižnici

Kolobeh života: od narodenia až po smrť

Jedna z popredných a najznámejších slovenských etnologičiek, Katarína Nádaská, pozná veľmi dobre všetky slovenské zvyky a tradície. Jej bohaté skúsenosti a vedomosti, ktorými sa nezaprie, keď rozpráva v televízií či rozhlase, poznáme azda všetci. Dalo by sa povedať, že ona má odpovede na všetky otázky a slovenskú minulosť, ľudovú kultúru, tradície a zvyky má v malíčku.

O kolobehu života od narodenia až po smrť bude Katarína NÁDASKÁ rozprávať aj v našej knižnici vo štvrtok 31. mája 2018 o 16:30 h.

Sme veľmi poctení, že táto výnimočná žena prijala naše pozvanie, a preto srdečne pozývame aj Vás na zaujímavú etnografickú prednášku s významnou osobnosťou slovenskej etnológie.

Tešíme sa na Vašu účasť!

Nádaská

Dr. Katarína Nádaská, PhD. vyštudovala etnológiu, históriu a religionistiku na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. V súčasnosti pôsobí ako odborná pracovníčka v Divadelnom ústave. Je autorkou 90 vedeckých štúdií, vyše 100 popularizačných článkov a spoluautorkou 8 regionálnych monografií a série 12 etnologických filmových dokumentov o osobnostiach slovenskej etnológie.

Venuje sa popularizácii vedy, najmä histórii každodennosti, tradícií a zvykov v slovenskej ľudovej kultúre. Odborne sa venuje náboženskej etnológii, etnomedicíne, ľudovej mágii, výročným zvykom, vizuálnej antropológii, muzeológii a kultúrnemu dedičstvu, dejinám kresťanstva na území Slovenska, judaizmu, regionálnym dejinám, praktickým kurátorským vedomostiam a zručnostiam v múzejníctve.

Fotogaléria:

« Späť