Hendikep nie je prekážka

Pozývame vás do knižnice na stretnutie so živou knihou, motivátorom a športovcom Marošom Kudlíkom, ktorý porozpráva svoj príbeh o tom, ako napriek hendikepu bravúrne zvláda svoj život a dokáže prekonávať prekážky, ktoré mu život kladie pod nohy, teda pod jednu nohu, pretože tú druhú už nemá.

Maroš je mladý človek, ktorého zákerná rakovina v detstve pripravila o nohu. Pravidelne podstupuje výzvy, kde si musí siahnuť na dno síl. Výraz „ľutovať sa“ nemá v slovníku. Jeho športové výkony a prístup k životným výzvam sa stali inšpiráciou pre mnohých ľudí, ktorí nemajú žiaden hendikep. Dnes žne úspechy na jedných z najťažších pretekov Spartan Race, ktoré sa mu podarilo zabehnúť doposiaľ už 66-krát.  Pohyb sa stal jeho najlepším priateľom.

Príďte si vypočuť príbeh človeka, poloprofesionálneho športovca, ktorého ťažký životný údel nezlomil, ale naopak, ukázal mu cestu, ako chytiť osud do vlastných rúk a vyhrávať boj so životom.

Podujatie, v rámci projektu „Knižnica – miesto, kde sa cítim dobre“ z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Zdroj: https://www.redbull.com/sk-sk/maros-kudlik-red-bull-400-tipy-ako-sa-nevzdat

« Späť