Čarotajný stredovek s Janou Pronskou

Čarotajný stredovek s Janou Pronskou,

autorkou historických románov

v knižnici 30. mája 2019 o 16:30 h.

Jana Pronská žije a pracuje ako registrovaná spisovateľka na plný úväzok v Nálepkove. Zaujíma sa o veci verejné, niekoľko rokov pôsobí ako poslankyňa OZ v obci. Založila a spolu s ďalšími nadšenými čitateľmi spravovala jeden z najväčších recenzných portálov na romantické knihy na Slovensku Romantika.

Od detstva bola knihomoľ, ktorý skúša všetky možné činnosti, ktoré dokážu zabaviť a zaujať. Ako autorka historických romancí sa však najdlhšie a najintenzívnejšie venuje histórií a vyhľadávaniu starých legiend a informácií o dávno zabudnutých zrúcaninách.

Sama o tom často hovorí, že píše, odkedy sa naučila skladať písmenká do súvislých zmysluplných viet. Napísala množstvo rozprávok, básní, poviedok, aj megaromán, no prvá kniha Zlatníkova chovanica vyšla až v roku 2008. Píše presne to, čo rada číta a má rada originálne námety, ktoré sa neopakujú v mnohých ďalších románoch.

„Ak svojimi knihami prispejem k tomu, aby si čitatelia pri nich oddýchli, dozvedeli sa čo to o našej histórii, o hradoch a rodoch, prežili pohnuté osudy hrdinov a s potešením zatvorili poslednú stránku, budem ako autorka spokojná.“

Zdroj: https://janka-pronska.webnode.sk/o-nas/#!

pozvanka pronska naš web

« Späť