Beseda s Lenou Riečanskou

Známa slovenská spisovateľka Lena Riečanská, autorka kníh pre dospelých, ale hlavne pre deti a mládež sa stretne so svojimi čitateľmi v Zemplínskej knižnici v Trebišove vo štvrtok 30. novembra 2017 o 16:30 hod. a v piatok 1. decembra 2017 o 8:00 hod.

Na stretnutí porozpráva a predstaví svoje knihy, tie najnovšie, no aj tie skôr vydané a podelí sa s Vami o svoje zážitky a pocity pri písaní kníh – spoločenských románov, venovaných najmä ženským čitateľkám, po ktorých rady siahajú aj dievčatá či ženy rôznych vekových kategórií, stredoškoláčky, ale aj dámy dôchodkového veku.

Lena Riečanská je autorkou piatich románov pre dospelých čitateľov. Deti a mládež zaujala trilógiou Navždy kamošky a samostatným románom Som, aká som! Kniha Sladkých štrnásť s horkou príchuťou je autorkiným desiatym vydaným literárnym dielom. Sladkých štrnásť prežíva hrdinka románu Katka. Odrazu sa šťastie zaľúbenej dievčiny premení na pocit krivdy. Čo by to bolo za lásku, keby sa pri prvej prekážke vzdala? Tak aj Katka s Norom hľadajú možnosť, ako sa stretnúť. Zaľúbené dievča sa podelí so svojimi pocitmi s babkou, s ktorou má veľmi dobrý vzťah. „Povedz, babi, ako to bolo, keď si ty mala štrnásť?“ vyzvedá. Od vyslovenia tejto otázky sa v románe odvíja ďalší príbeh. Pútavo sa prelínajú dve časové pásma. Zážitky štrnásťročnej dievčiny súčasnosti a skutočný príbeh vyrozprávaný babkou, ktorá približuje život mládeže prežívajúcej svojich štrnásť v roku 1968. Postupne čitateľ pochopí, prečo tá horká príchuť. Striedajú sa situácie veselé aj vážne. Rozosmejú, a možno aj rozplačú. Hlavne donútia zamyslieť sa. Celý príbeh je prepletený láskou a o tom, ako to všetko nakoniec dopadlo Vám dorozpráva samotná spisovateľka na stretnutí u nás v knižnici. Ste srdečne pozvaní!

pozvanka pre dospelych

Podujatie v rámci projektu „Letom literárnym svetom 5“ z 2. série: V spoločnosti krásnych kníh, z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Lena Riečanská – autorka

… románov:

Trojlístok z internátnej izby (2010)
Karolína, neblázni! (2011)
Nebo, peklo, raj (2011)
Čerešňa na šľahačku (2013)
Nikdy mi nebolo lepšie (2014)

… a literatúry pre deti:

Ach, tá Joja! – 1. časť série Navždy kamošky (2015)
Soňa, čo sa deje? – 2. časť série Navždy kamošky (2016)
Som, aká som (2016)
Monika to roztočí (2016)
Sladkých štrnásť s horkou príchuťou (2017)

zdroj: https://www.bux.sk/knihy/395206-sladkych-strnast-s-horkou-prichutou.html, http://slovenski-spisovatelia.blog.cz/1303/lena-riecanska

Fotogaléria:

« Späť