Trebišovská knižnica ponúka zaujímavý septembrový program

Letné prázdniny, počas ktorých sa v Zemplínskej knižnici v Trebišove organizoval letný tábor Knihovníček, sú preč. Prvý mesiac nového školského roka opäť prináša do priestorov knižnice plno zaujímavých besied s rôznymi autormi, či patchworkovú dielňu.

Podujatia odštartuje patchworková dielňa

September je prvým jesenným mesiacom. Tento fakt je veľmi dobre známy aj v knižnici, kde to neváhali hneď využiť. Zemplínska knižnica ponúka možnosť patchworkovej tvorivej dielne s názvom „Patchworkový strom blížiacej sa jesene“. Známou metódou sa budú vyrábať pohľadnice s jesennými motívmi. Kedy? Počas celého septembra, od pondelka do piatka, od 13:00 do 15:00.

Výstava pestrofarebných motýľov

Výstava s názvom „Premena do krásy“ je venovaná najznámejším bezstavovcom, motýľom. Je v nej zachytený celý priebeh zmien od vajíčka až do dospelého motýľa. Na výstave budú prezentované krásy denných a nočných motýľov žijúcich na území Slovenskej republiky. Motýlia výstava je sprístupnená od 9. septembra až do 5. októbra 2015 v čase otváracích hodín knižnice.

Beseda s autorkou detských kníh

Spisovateľka, Ľubica Suballyová, príde do Trebišova. Autorka detskej literatúry žije a pracuje v našom hlavnom meste. Okrem písania detskej literatúry sa venuje prekladateľstvu z češtiny do slovenčiny. Po úspešnom absolvovaní odboru Žurnalistika na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave pôsobila vo viacerých redakciách. Vyskúšala si prostredie detských časopisov, no publikovala aj v denníku Pravda. V súčasnosti sa venuje edičnej činnosti pre predsedníctvo Slovenskej akadémie vied. Beseda, ktorá sa volá „Deti a ich hľadanie Kľúčika od 13. komnaty“ bude 14. septembra 2015 od 10:00.

Slovo dostane aj dramatizované a motivačné čítanie

Pásmo dramatizovaného a motivačného čítania pre deti s názvom „Radosti a starosti pána Mrkvičku“ sa k slovu dostane 21. septembra. Už o 8:30 sa začne prvá polovica, kde bude pán Mrkvička zúčastneným deťom čítať o starostiach, či rozprávky malú Alicu uspia, alebo nie. Druhá polovica tohto pásma začínajúca o 10:00, bude venovaná čítaniu o pravde a lži, kde sa pán Mrkvička spolu s deťmi bude zamýšľať nad tým, prečo ľudia klamú a či môže byť pravda horšia ako lož.

Zdroj