Slepačia polievka pre dušu

slepacia polievka pre dusuZákladné údaje

Počet strán: 392 strán
Väzba: brožovaná
Rozmer: 145×207 mm
Hmotnosť: 420 g
Jazyk: slovenský jazyk
ISBN: 978-80-81091919
Rok vydania: 2012
Poznámky: Kniha je len jednou zo sérií (ďalšie sú napr. Príbehy pre mamičky, O pravej láske…)

Obsah

Obsah knihy sa pár slovami nedá zhrnúť lepšie, ako to už robí sám názov – mysli pozitívne. Je v nej presne 101 príbehov, jeden silnejší a zmysluplnejší ako druhý. Neprikrášlené a neafektované pravdivé príbehy, plné skutočnej odvahy a zmien. Potrebujete v živote skutočne „postrčiť“? Každý potrebuje z času na čas povzbudiť či motivovať. Tieto inšpiratívne príbehy, ktoré sa skutočne stali, vám v tom pomôžu. A často nie len to.

Nedávne vedecké štúdie dokázali, že vďační, pozitívni ľudia vedú lepší život, aj z najzložitejších situácií sa zotavujú ľahšie, sú zdravší, aktívnejší, produktívnejší, problémy riešia rýchlejšie a správnejšie – a ostatní ich vnímajú s väčšou úctou. Deti s pozitívnymi spomienkami dosahujú v škole lepšie výsledky. Ale ako sa ponoriť do pozitívnych spomienok, keď prežívate niečo skutočne ťažké? Vtedy vám ošúchané rady zvyčajne nepomôžu. Táto kniha však áno. Ponúka 101 skutočných príbehov, plných skúseností, ktoré ľudia s reálnymi problémami zažívajú každý deň, a napriek tomu našli vnútornú silu na to, aby sa s výzvami popasovali, prekonali prekážky a našli spôsob, ako prinavrátiť životu zmysel .

Recenzia

Všetci sme už počuli o tých mudrlantských motivačných knihách. Majú veľa dobrých rád. Nie sú zlé, to nie. No z toho, čo vám povedia, sa dá len máločo využiť v skutočnom živote. A už nehovoriac o tom, že je len malá pravdepodobnosť, že by sa tie rady dotkli nie len vášho mozgu… ale aj srdca, duše. Ozývali sa v nás vždy, keď sme to potrebovali.

Zaradili ste medzi takéto prázdne knihy aj sériu Slepačia polievka pre dušu? Veľká chyba.

Slepačia polievka je totiž niečo úplne iné a to v mnohých smeroch. Jej najväčšou obmenou oproti ostatným motivačným výtlačkom je to, že jej príbehy sa skutočne stali. Z rôznych príbehov doslova cítite i rôzne štýly písania a vyjadrovania. Všetky slzy, ktoré pretiekli na týchto stránkach, úsmevy, myšlienky, ponaučenia, ale aj smrť, smútok… to všetko skutočne niekde je, presahuje to obyčajnú fantáziu. Privádza to na jedinú myšlienku – ak niekto dokázal prekonať také neobyčajné problémy a prekážky, prečo by som to nedokázala aj ja?

Tá myšlienka je vo vás počas celého čítania – a spolu s jej pozitívnym nábojom vás doslova drží nad vodou. Minimálne u mňa tomu tak bolo – v ťažkom skúškovom období v škole mi dokázala pomôcť udržať si pozitívne myslenie a úsmev na tvári. Nedovolila mi vzdať sa svojich nádejí a veľkých plánov, zúfať si, čo si všimlo mnoho mojich priateľov. Prejavovali mi za to obdiv, no nestálo za tým veľa mojej práce – všetko to za mňa spravili riadky tohto neobyčajného diela.

Za veľké plus, gesto spolupatričnosti, považujem aj to, že pod každým príbehom je uvedené meno autora, vzadu môžete nájsť nejaké informácie o ňom. A čo je najdôležitejšie – kontakt na danú osobu. Samy jej môžete napísať, povedať čo máte na srdci. Rovnako aj pri samotných zakladateľoch myšlienky tejto knihy a vydavateľoch. Tú možnosť som využila aj ja sama, odpoveď, ktorú mi poslali, ma zahriala pri srdci.

Jasné, Slepačia polievka vás možno nebude držať v rovnakom napätí ako nejaký fantasy bestseller, nebudete so zatajeným dychom čítať do poslednej strany (ja sama som ju nikdy nečítala dlhšie ako pol hodinu v kuse), ale priznajme si, ani život väčšinou nie je taký vzrušujúci. A táto kniha je práve jeho odrazom.

Stále sa držím toho vzácneho, čo mi táto knižka dala – mysli pozitívne, na chmári je život prikrátky.

autorka recenzie: čitateľka Lea LINEROVÁ, študentka Gymnázia v Trebišove

« Späť