Októbrový program v knižnici

Zemplínska knižnica v Trebišove aj naďalej pokračuje v organizovaní kultúrnych podujatí, besied a výstav. Mesiac október a jeho program bude v tomto smere skutočne bohatý.

Výstavy kalendárov a pohľadníc

Program v mesiaci október otvoria výstavy „Najkrajší kalendár Slovenska 2015“ (30.9 až 21.10.) a „České dejiny na pohľadniciach“ (6.10. až 23.10.). V prvom prípade pôjde o výstavu nástenných, stolových a plagátových foriem kalendárov zo Slovenska. V tom druhom návštevníci uvidia prierez dejín našich susedov z Českej Republiky zachytený na pohľadniciach. Táto výstava sa uskutoční v rámci Dní českej kultúry 2015.

„Pokec“ s Hanou Lasicovou

Do trebišovskej knižnice príde dcéra Milana Lasicu a Magdy Vášaryovej, Hana Lasicová. Autorka beletrizovanej literatúry sa narodila v Bratislave, vyštudovala ekonómiu na Ekonomickej univerzite vo Viedni a komparatívnu literatúru na univerzite Sorbone v Paríži. Žila na viacerých miestach. Vyskúšala Viedeň, Varšavu, anglický Manchester i francúzsky Paríž, no najlepšie sa cíti v Bratislave. Beseda s Hanou Lasicovou sa uskutoční 8. októbra 2015 o 16:00.

Tvorivá dielňa

V septembri to bol patchworkový strom s jesenným motívom, v októbri tvorivá dielňa nazvaná „Šuškoví škriatkovia“ spojená s výrobou rôznych škriatkov zo šušiek pre blížiaci sa Halloween. Táto dielňa bude prebiehať počas celého mesiaca október. V pondelky, utorky, štvrtky a piatky od 13:00 do 15:00, v stredy od 15:00 do 17:00.

Knižnica oslávi aj rok Ľudovíta Štúra

Tento rok sa nesie v znamení 200. výročia narodenia kodifikátora spisovnej slovenčiny, Ľudovíta Štúra. Nezabudla na to, ani trebišovská knižnica, ktorá si pripravila hneď dve prezentácie spojené s týmto menom. Prvou bude prezentácia zameraná na samotného Štúra a autorov, tvoriacich v období slovenského romantizmu – Štúrovci, 20. októbra 2015 o 10:00. Druhou prezentácia o Štúrovi, 26. októbra 2015 už o 8:00.

Zdroj

« Späť