Noc s Andersenom už dnes, deti budú spať v knižnici

Noc s Andersenom je medzinárodné podujatie zamerané na podporu čítania a propagáciu detskej literatúry. Naša Zemplínska knižnica v Trebišove sa doň zapojila aj tento rok, už po desiatykrát. Čo deti v tento výnimočný deň (alebo noc?) čaká?

Noc s Andersenom má bohatú históriu

Portál Dnes24.sk píše, že Noc s Andersenom sa koná pri príležitosti výročia narodenia najznámejšieho dánskeho rozprávkara, Hansa Christiana Andersena. Prebieha súčasne v mnohých knižniciach nielen na Slovensku, ale aj v Česku, Poľsku, Rakúsku, Slovinsku a Nemecku. Pre spoločnú noc vybrali aj spoločnú knižku, z ktorej prečítajú deťom jednu kapitolu. Noc s Andersenom sa každoročne organizuje v knižniciach a školách mnohých krajín. Je oslavou Medzinárodného dňa detskej knihy, ktorý sa slávi vždy 2. apríla, na výročie narodenia H. Ch. Andersena. Podujatie prvý raz zorganizovala Knihovna B. B. Buchlovana v Uherskom Hradišti, ešte v v roku 2000.

Tohto roku nesie toto podujatie v Trebišove podnázov Lákavé vábenie morskej panny do rozprávky. Pre deti bude dobrodružstvo najmä ten fakt, že budú môcť prespať priamo v knižnici, medzi všetkými tými knihami a v nezameniteľnej atmosfére v spoločnosti knihovníčiek. Oficiálne sa podujatie začína už dnes o 18:00 hod. a končí sa zajtra, 2. apríla o 8:00 ranným zobudením sa v priestoroch knižnice.

Zdroj: http://www.tvojtrebisov.sk/noc-s-andersenom-uz-dnes-deti-budu-spat-v-kniznici/