Nevyužité možnosti ľudovej medicíny – Duchovné a hmotné bohatstvo Horného Zemplína

Výstava čajov, tinktúr, receptov, ručníkov a obrúskov zdobených starými výšivkami od 5. do 31. mája 2023 v priestoroch knižnice, na ktorú Vás srdečne pozývame!

Autorkou výstavy je Milada IVANKOVÁ, ktorej sa podarilo od našich predkov získať múdrosť ľudových liečiteľov a stáročiami overené liečebné procedúry, v podobe rôznych druhov liečivých čajov, tinktúr a receptov. Zároveň tiež zachovať nádherné a vzácne bohatstvo krásnych ručných prác – ručníkov, obrúskov, obrusov rôznej veľkosti, ktoré sú zdobené unikátnymi pestrofarebnými vzormi. Väčšina z nich má sedemdesiat, možno aj sto rokov.

Svoje „bohatstvo chudobných“ ako túto výstavu autorka tiež nazýva, predstaví širokej verejnosti na vernisáži v knižnici 5. mája 2023 o 14:00 h.