Medzinárodná detská výtvarná výstava „LIDICE“

Medzinárodná detská výtvarná výstava LIDICE (MDVV Lidice) bola založená v roku 1967 z úcty k pamiatke detských obetí z českej obce Lidice, zavraždených nemeckými nacistami a všetkých ďalších detí, ktoré zahynuli vo vojnových konfliktoch.

Táto, pôvodne česká národná výstava, sa stala v roku 1973 výstavou medzinárodnou a v priebehu svojej histórie sa stala dobre známou nielen medzi deťmi a učiteľmi v Česku, ale doslova na celom svete. V posledných rokoch k výstave pribudlo viac ako 25 000 veľmi kvalitných výtvarných prác od detí nielen z Českej a Slovenskej republiky, ale aj z ďalších 60-70 štátov, vrátane takých krajín ako sú Čína, Japonsko, Filipíny, India, Keňa, Malajzia, Srí Lanka či Zimbabwe.

Výstava predstavuje jednu z najväčších svetových prehliadok detskej tvorby a obsahuje výber najlepších ocenených prác detí z rokov 2010 – 2014.

Zdroj: http://www.mdvv-lidice.cz/

V Zemplínskej knižnici v Trebišove si výtvarné práce detí z výstavy LIDICE môžete prezrieť od 16. mája do 16. júna 2016 v čase otváracích hodín knižnice

pozvanka LIDICE vystava

Fotogaléria: