Kvások chutí, vyživuje, chráni nás a uzdravuje

Kváskovanie je téma, ktorá láka čoraz viac ľudí. Kvások totiž svojím zložením pomáha nášmu zdraviu, ba častokrát nám pomôže oslobodiť sa od liekov, ktoré sme dlhodobo užívali.

Naše odhodlanie býva veľké, no tréma a strach z neúspechu ešte väčšia. Ak Vás kváskovanie láka, ale neviete ako na to, príďte 28. septembra 2020 o 16:30 h. do Zemplínskej knižnice v Trebišove. Pozvanie do knižnice prijala certifikovaná pekárka, výživová poradkyňa a športová dietologička, ktorá organizuje kurzy kváskovania po celom Slovensku, neuveriteľne akčná žena Naty Žúreková Štefková, známa ako Naty.

Naty Žúreková Štefková – pôvodne pani učiteľka, ktorá chcela pochopiť, ako ovplyvňuje strava naše zdravie, a tak študovala nutričné poradenstvo. Ovplyvňuje ju talianska kuchyňa a recepty Jamieho Olivera. Dbá na kvalitu, chuť, čerstvosť a pestrosť na tanieri. Pre svoju obrovskú vášeň, pre kváskovanie, sa stala certifikovanou pekárkou. Je foodblogerka, ktorá píše blog Chuť od Naty a má stránku Kvaskovanie.sk.

Nájdete u mňa z každého rožka troška ako dôkaz, že varenie vie byť zábavné, rýchle aj lacné. Veľkú časť receptov nájdete s kvasom. Svojou prácou šírim osvetu jeho návratu na naše stoly. Som autorom bestsellerov Kváskovanie – Recepty z kvásku (2016), Kváskovanie 2 – Poklady z vašich kuchýň(2017) a Kváskovanie 3 – Čarujeme s kváskom, ktoré mi pomohli posunúť môj sen vpred: Aby bol kvások v každej rodine tak, ako to bolo kedysi“.

Jej kniha Kváskovanie 3 obsadila prvé miesto Knihy roka 2019.

Podujatie, v rámci projektu „Happening v knižnici“ z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Kváskovanie pozvanka