100 rokov českého komiksu

Mezitím na jiném místě – 100 rokov českého komiksu

– výstava predstavuje 100 rokov od založenia Československa a ponúka jedinečnú príležitosť k spoznaniu a rekapitulácií českých komiksových dejín. Predstavuje českú torbu v mnohých jej podobách a historických súvislostiach. Je tematicky zameraná na ústredné žánre, zlomové momenty a medzikultúrne inšpirácie. Ponúka pomyselný vejár rozprávania o modernom českom komikse v jeho rôznorodosti a jej cieľom je predstaviť najvýznamnejších autorov a diela českej komiksovej scény 20. a 21. storočia.
Návštevníci sa môžu tešiť na komiksy klasikov ako prvorepublikový komiks Josefa Ladu, Ondřeja Sekoru, ale uvidia tiež tvorbu Jaroslava Foglara a jeho kultové Rýchle Šípy či obdobie komunistického režimu u Káju Saudka a originálne diela súčasných autorov a to Lucie Lomové, Karla Jerieho i Pavla Čecha.

7.11.2018 o 9:00 h vernisáž výstavy

7.11.2018 o 9:00 a 11:00
– workshop „Jak napsat a nakreslit komiks za účasti scenáristu Martina Šinovského a kresliara Petra Nováka, zameraný na tvorbu komiksu na základe náhodne zinscenovanej situácie

Srdečne Vás pozývame!