Kde bolo tam bolo alebo ako sa maľuje s láskou

Výstava ilustrácií a tapisérií výtvarníčky Ľubice Suchalovej Harichovej,

od 2. do 30. septembra 2020, v čase otváracích hodín knižnice.

Výstava predstavuje ukážky ilustrácií výtvarníčky Ľubice Suchalovej Harichovej vytvorené kombinovanou technikou, ako je akvarel, olejový pastel, farebné pentelky, útržky papiera, či netkaný textil. Súčasťou výstavy sú aj 3 panely formátu A1, na ktorých sú názorne vyobrazené postupy vzniku ilustrácií jedinečným a zrozumiteľným spôsobom

Ľuba Suchalová Harichová maľuje od detstva. Venuje sa voľnej tvorbe, detskej ilustrácii a textilným obrazom a objektom. Od roku 2012 vedie ateliér Klubu textilných výtvarníkov Arttex. Žije a tvorí v Bratislave.

Arttex je unikátna technika, ktorá sa stala slovenským patentom. Spája tradičné spracovanie ovčieho rúna a novej modernej technológie. Základným materiálom je čistá vlna, spracovaná v nekonečnej farebnosti. Autor realizuje svoje dielo podľa vlastného návrhu, ukladaním farebných chumáčikov vlny na podkladovú látku. Vlnu a recyklovaný textilný materiál ďalej strihá, vrství, žehlí a prišíva, čím dodáva dielu neobyčajnú pečať originality.

Výstava sa uskutočňuje v rámci Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2020 a zároveň je sprievodnou aktivitou v rámci projektu „Happening v knižnici“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

výstava Suchalova_pozvanka